Μαΐ 14 2014

Το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου!

Το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου! Διαβάστε αναλυτικά ολόκληρο το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2014 που θα διεξαχθεί στα γήπεδο της Βραζιλίας. Όλοι οι αγώνες από τις 12 Ιουνίου, έως και τον τελικό στις 13 Ιουλίου!

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
12/6 Σάο Πάολο Βραζιλία – Κροατία 23:00
13/6 Νατάλ Μεξικό – Καμερούν 19:00
17/6 Φορταλέζα Βραζιλία – Μεξικό 22:00
19/6 Μανάους Καμερούν – Κροατία 01:00
23/6 Μπραζίλια Καμερούν – Βραζιλία 23:00
23/6 Ρεσίφε Κροατία – Μεξικό 23:00

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
13/6 Σαλβαδόρ Ισπανία – Ολλανδία 22:00
14/6 Κουιάμπα Χιλή – Αυστραλία 01:00
18/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Ισπανία – Χιλή 22:00
18/6 Πόρτο Αλέγκρε Αυστραλία – Ολλανδία 19:00
23/6 Kουριτίμπα Αυστραλία – Ισπανία 19:00
23/6 Σάο Πάολο Ολλανδία – Χιλή 19:00

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
14/6 Μπέλο Οριζόντε Κολομβία – Ελλάδα 19:00
15/6 Ρεσίφε Ακτή Ελεφαντοστού – Ιαπωνία 04:00
19/6 Μπραζίλια Κολομβία – Ακτή Ελεφαντοστού 19:00
20/6 Νατάλ Ιαπωνία – Ελλάδα 01:00
24/6 Κουιάμπα Ιαπωνία – Κολομβία 23:00
24/6 Φορταλέζα Ελλάδα – Ακτή Ελεφαντοστού 23:00

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
14/6 Φορταλέζα Ουρουγουάη – Κόστα Ρίκα 22:00
15/6 Μανάους Αγγλία – Ιταλία 01:00
19/6 Σάο Πάολο Ουρουγουάη – Αγγλία 22:00
20/6 Ρεσίφε Ιταλία – Κόστα Ρίκα 19:00
24/6 Νατάλ Ιταλία – Ουρουγουάη 19:00
24/6 Μπέλο Οριζόντε Κόστα Ρίκα- Αγγλία 19:00

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
15/6 Μπραζίλια Ελβετία – Εκουαδόρ 19:00
15/6 Πόρτο Αλέγκρε Γαλλία – Ονδούρα 22:00
20/6 Σαλβαδόρ Ελβετία – Γαλλία 22:00
21/6 Κουριτίμπα Ονδούρα – Εκουαδόρ 01:00
25/6 Μανάους Ονδούρα – Ελβετία 23:00
25/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Εκουαδόρ – Γαλλία 23:00

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
16/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Αργεντινή – Βοσνία/Ερζεγοβίνη 01:00
16/6 Κουριτίμπα Ιράν – Νιγηρία 22:00
21/6 Μπέλο Οριζόντε Αργεντινή – Ιράν 19:00
22/6 Κουιάμπα Νιγηρία – Βοσνία/Ερζεγοβίνη 01:00
25/6 Πόρτο Αλέγκρε Νιγηρία – Αργεντινή 19:00
25/6 Σαλβαδόρ Βοσνία/Ερζεγοβίνη – Ιράν 19:00

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
16/6 Σαλβαδόρ Γερμανία – Πορτογαλία 20:00
17/6 Νατάλ Γκάνα – ΗΠΑ 01:00
21/6 Φορταλέζα Γερμανία – Γκάνα 22:00
23/6 Μανάους ΗΠΑ – Πορτογαλία 01:00
26/6 Ρεσίφε ΗΠΑ – Γερμανία 19:00
26/6 Μπραζίλια Πορτογαλία – Γκάνα 19:00

Η’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
17/6 Μπέλο Οριζόντε Βέλγιο – Αλγερία 19:00
18/6 Κουιάμπα Ρωσία – Νότια Κορέα 01:00
22/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Βέλγιο – Ρωσία 19:00
22/6 Πόρτο Αλέγκρε Νότια Κορέα – Αλγερία 22:00
26/6 Σάο Πάολο Νότια Κορέα – Βέλγιο 23:00
26/6 Κουριτίμπα Αλγερία – Ρωσία 23:00

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
28/6 Μπέλο Οριζόντε Α1 – Β2 (49) 19:00
28/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Γ1 – Δ2 (50) 23:00
29/6 Φορταλέζα Β1 – Α2 (51) 19:00
29/6 Ρεσίφε Δ1 – Γ2 (52) 23:00
30/6 Μπραζίλια Ε1 – ΣΤ2 (53) 19:00
30/6 Πόρτο Αλέγκρε Ζ1 – Η2 (54) 23:00
1/7 Σάο Πάολο ΣΤ1 – Ε2 (55) 19:00
1/7 Σαλβαδόρ Η1 – Ζ2 (56) 23:00

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
4/7 Φορταλέζα Νικητής (49) – Νικητής (50) (57) 23:00
4/7 Ρίο Ντε Τζανέιρο Νικητής (53) – Νικητής (54) (58) 19:00
5/7 Σαλβαδόρ Νικητής (51) – Νικητής (52) (59) 23:00
5/7 Μπραζίλια Νικητής (55) – Νικητής (56) (60) 19:00

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
8/7 Μπέλο Οριζόντε Νικητής (57) – Νικητής (58) (61) 23:00
9/7 Σάο Πάολο Νικητής (59) – Νικητής (60) (62) 23:00

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
12/7 Μπραζίλια Ηττημένος (61) – Ηττημένος (62) 23:00

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
13/7 Ρίο Ντε Τζανέιρο Νικητής (61) – Νικητής (62) 22:00

__

1 Σχόλιο

    • nikos koskolis on 26 Μαΐου 2014 at 14:12

    Καλή επιτυχία στην εθνική μας!! Να φτάσετε όσο πιο ψηλά γίνεται!! Θέλουμε να ξαναπανηγυρίσουμε όπως το 2004!! Αυτό το βίντεο θέλουμε να αναβιώσουμε:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uBs8FvoTe_c[/youtube]

Τα σχόλια έχουν απενεργοποιηθεί.

Αρέσει σε %d bloggers: